Guziki i guziczki

Guziki i guziczki

To był wyjątkowo długi dzień. Do domu wróciłam kompletnie wyczerpana. Myślałam, że jedyne, co będę dziś w stanie zrobić, to wykąpać się i położyć. Ale oczywiście tak się nie stało. Przypomniałam sobie o tych wszystkich składnikach, które tylko czekały, aż się nimi zajmę. I nagle mnie olśniło. Dziś na kursie krawieckim przerabialiśmy dziurkarki i guzikarki, a ja mam przecież foremkę w guziczki! Tak oto powstał pomysł na pachnące słońcem i naładowane dobrą energią mydełka w kształcie guziczków.

 

Pomarańczowe guziki i guziczki

Tym razem nie miałam żadnego przepisu. Postanowiłam po prostu zaimprowizować. Nie wiedziałam też, jaka jest dokładnie pojemność mojej foremki, więc w zasadzie wyszło na to, że wszystko robiłam na oko.

Składniki i narzędzia:
– baza mydlana przezroczysta i biała
-pomarańczowy barwnik
-olejek o zapachu pomarańczy
-odrobina masła shea
-patyczek lub łyżka do mieszania
-foremka
-naczynia do przygotowania kąpieli wodnej

Wykonanie

Jak już wspominałam nie znałam pojemności mojej foremki, więc postanowiłam użyć mniej więcej 35g bazy mydlanej.

 

 

Na początek użyłam przezroczystej. Pokroiłam ją na drobne kawałki, włożyłam do miski i rozpuściłam w kąpieli wodnej. Kiedy cała masa się stopiła, ostrożnie wyciągnęłam miseczkę.

 

 

Do płynnego mydła dodałam trzy krople barwnika i trzy krople aromatu. Wymieszałam razem.

 

 

Rozpuszczoną masę wlałam do foremek i poczekałam chwilę, aż zastygnie.

 

 

W miseczce zostało mi jeszcze trochę przezroczystej bazy. Postanowiłam dodać do niej białą bazę i odrobinę masła shea. Składniki ponownie rozpuściłam w kąpieli wodnej. Tym razem nie dodawałam już barwnika, bo uznałam, że odpowiada mi kolor mydełka. Dodałam jeszcze kropelkę aromatu i wszystko dokładnie wymieszałam. Ostrożnie wypełniłam foremki płynnym mydełkiem.

 

 

Moja foremka jest bardzo mała. Powstałe guziczki są bardzo płaskie, więc nic dziwnego, że masa bardzo szybko zastygała. Już po 30 minutach mogłam je bez obaw wyjąć z foremki. I to w zasadzie wszystko.

 

 

 

 

 

Otrzymałam bardzo ładne, słoneczne guziki wypełnione rozkosznym aromatem pomarańczy. W sam raz na poprawę nastroju w jesienne, deszczowe dni. Te guziki i guziczki, będą mi przypominać lato i dzisiejszą guzikarkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll Up